FORUM: BEYAZ YAKALILAR DÜNYADA MEKAN ARIYOR -2 “Nasıl bir mekan?”

FacebookTwitterGoogle+

Beyaz yakalılar, freelance çalışanlar bir araya geliyoruz… Zamanın yavaşladığı, mekanın ferahladığı, kolektif, dayanışmacı mekanları beraber hayal ediyoruz.

dunyadamekan2afis-internetlik

Dayanışmayı büyütecek, örgütlenmeye katkıda bulunacak ve emek mücadelesindeki konumumuzu güçlendirecek bir mekan nasıl olur, diye konuşarak yola çıktık. Bu amaçla 11 Ocak 2015’te, beyaz yakalı ve freelance çalışanlar olarak toplandık ve tartıştık. Buradan çıkan bir hazırlık grubu tartışmayı genişletmek, forumda ortaya atılan soruları ve yenilerini işlemek için sorumluluk aldı ve şimdi bir devam forumu organize ediyor.

Forumun ilk bölümünde, mekanda örülen dayanışmanın mücadeleye nasıl güç katacağını, mekanın prensiplerinin neler olacağını tartışacağız. İkinci bölümdeyse, mekanın kullanımını ve kullanıcılarını, pratikte nasıl işleyeceğini, giderlerinin nasıl karşılanacağını ele alacağız. Ayrıca Türkiye ve diğer ülkelerden farklı mekan deneyimlerinden bize kalanları masaya yatıracağız. Sorular çok, cevapları da beraber düşünelim!

Bu forum, Müşterekler’in çağrısıyla çeşitli kurumlardan ve/veya bireysel olarak yan yana gelmiş beyaz yakalı ve freelance çalışanlar tarafından düzenlenmektedir.

Yer-Saat 28 Şubat 2015: Cumartesi, 14:00
İTÜ Mimarlık Fakültesi, 127 Numaralı Konferans Salonu, Taşkışla/Taksim