#PastayüzündepatlarKOÇ

FacebookTwitterGoogle+

Divan işçileri her pazar onurlu yaşam taleplerini haykırmak için Divan Otel önünde buluşuyor. Direnişlerinin gücü de sesleri gibi yüksek, Divan işçileri mücadeleyi ortaklaştırmaya çağırıyor!

Geçtiğimiz Şubat ayında, Divan pastane ve oteller zincirinin üretim bölümünde çalışan 52 işçi sendika üyesi oldukları için işlerinden çıkartıldı. Ücretlerinin yetersizliği, geçinebilmek için kalınan zorunlu mesailer, ağır ve uzun çalışma saatleri karşısında haklarını arayan işçilerin Koç Grubu’ndan aldığı cevap, sendikal haklarının hiçe sayılması oldu. Gezi direnişçilerine kapılarını açan Divan Oteli, kendi işçisini en temel hakkını kullandığı için kapı dışarı etti!

Divan işçilerinin emek mücadelesi, Gezi’deki yaşam mücadelesinden ancak bir adım ötede durabilir, daha uzak değil. Gezi’deki ağaçlara yaşam hakkı tanımayanlara karşı nasıl bir arada durduysak, emekçi haklarının gaspına karşı aynı dirayetle durmaya çağırıyor Divan işçileri bizleri. Yaşamı kuran emeğin mekanlarında adalet mücadelesinin yanında olmadan, nefes aldığımız yaşam alanlarımızı savunmanın mümkün olmadığını haykırmaya çağırıyor…

Sermayenin kentlerimizi, emeğimizi, en temel haklarımızı, bir bütün olarak yaşamımızı gaspetmesine karşı bir aradayız! Bir ağaç gibi hür ve bir orman gibi kardeşçesine yaşamak, Gezi’de parkı savunmaksa, Divan’da emek mücadelesine nefes katmaktır.

Divan işçileri haftalardır olduğu gibi bu Pazar da Divan Otel önünde buluşuyor. Bu pazar ve her pazar 14:00’da #PastayüzündepatlarKOÇ demek için Divan Oteli önündeyiz.

14 Haziran Pazar 14:00’da Talimhane Caddesi girişi, İş Bankası önünde buluşup Divan Otel önüne yürüyoruz..

divan afiş